CV HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNEJ

Jakie określenia przychodzą Ci do głowy, gdy myślisz o tym, jaka powinna być dobra higienistka? Dokładność, otwartość, opanowanie, estetyczny wygląd, komunikatywność, samodzielność, asertywność, profesjonalizm? Dobrze jest się nad tym zastanowić i stworzyć takie CV, które będzie spójnym elementem Twojego wizerunku.

CV, czyli Curriculum Vitae powinno przede wszystkim w jasny i uporządkowany sposób prezentować wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Osoba rekrutująca poświęca na analizę jednego CV średnio około 30 sekund dlatego warto przygotować je najlepiej jak to możliwe i zrobić dobre pierwsze wrażenie.OD CZEGO ZACZĄĆ?

1. Znajdź lub stwórz samodzielnie szablon CV, nadaj mu wyjątkowość i spraw żeby subtelnie wyróżniał się spośród stosu popularnych szablonów dostępnych w internecie. Niech Twoje CV będzie spersonalizowane i w każdym stopniu „Twoje”. Szablon powinien być przejrzysty i uporządkowany. Nie powinno być w nim miejsca na pisanie prozą o swoich osiągnięciach.

 2. Zastanów się jakie informacje na Twój temat są naprawdę ważne i potrzebne dla przyszłego pracodawcy. Pomyśl, czego Ty sama chciałabyś się dowiedzieć o osobie ubiegającej się o pracę na stanowisku higienistki, gdyby jedynym Twoim źródłem informacji było przesłane przez nią CV.

3.. Zamieść w górnej części CV swoje formalne zdjęcie – czyli zdjęcie portretowe, dobrze wykadrowane i w wysokiej rozdzielczości, na którym będziesz prezentować się profesjonalnie i schludnie. Nie ma wymogów co do tego, po której stronie powinno się ono znajdować, chociaż częściej zamieszczane jest po stronie prawej. Najważniejsze, by zdjęcie dobrze wyglądało razem z treścią – dzięki jego zamieszczeniu możemy stworzyć profesjonalny wizerunek i sprawić, że zostaniemy lepiej zapamiętani przez osobę rekrutującą.
* W niektórych krajach zamieszczenie zdjęcia w CV nie jest mile widziane. Zorientuj się w tej kwestii aplikując o pracę poza granicami naszego kraju.   

3. Wyróżnij swoje dane kontaktowe – ułatw pracodawcy szybkie skontaktowanie się z Tobą:
imię i nazwisko (warto wyróżnić je nieco większą czcionką), – numer telefonu (osobisty), zadbaj o profesjonalne powitanie poczty głosowej i wyłącz „muzykę na czekanie” – nigdy nie wiadomo jaki gust muzyczny ma nasz przyszły pracodawca,
adres e-mail – (najlepiej: imię.nazwisko@domena.pl, czyli e-mail składający się z Twojego imienia i nazwiska oraz z neutralnej domeny, np. gmail, interia, wp).

4. Zbędne szczegóły mogą odwrócić uwagę od tego co istotne i niepotrzebnie zajmą cenne miejsce w twoim CV.
Do takich informacji moim zdaniem w CV higienistki należą:
data urodzenia (dla pracodawcy jest to zbędna informacja i spokojnie można pominąć ten element w swoim cv. Jeżeli pracodawcy zależy na tym, żeby zatrudnić osobę w konkretnym przedziale wiekowym, spokojnie dotrze do tych informacji na podstawie danych z rubryki „wykształcenie” i „doświadczenie”,
miejsce urodzenia,
nazwisko panieńskie,
obywatelstwo,
stan cywilny,
adres.

5. Wykształcenie i doświadczenie:
w tym miejscu możesz opisać obecne i wcześniejsze miejsce pracy, a także odbyte praktyki i staże. Opisz je chronologicznie, zaczynając od najbardziej aktualnego do najstarszego.
Opisując wykształcenie i doświadczenie uwzględnij datę rozpoczęcia i zakończenia zatrudnienia w danym miejscu (miesiąc i rok), nazwę pracodawcystanowisko zajmowane przez ciebie w danej firmie oraz zakres obowiązków. Jeśli jest ich dużo, skup się na kilku najistotniejszych.