Jakie określenia przychodzą Ci do głowy, gdy myślisz o tym, jaka powinna być dobra higienistka? Dokładność, otwartość, opanowanie, estetyczny wygląd, komunikatywność, samodzielność, asertywność, profesjonalizm? Dobrze jest się nad tym zastanowić i stworzyć takie CV, które będzie spójnym elementem Twojego wizerunku.

CV, czyli Curriculum Vitae powinno przede wszystkim w jasny i uporządkowany sposób prezentować wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Statystyki pokazują, że rekruterzy w dużych korporacjach poświęcają na analizę jednego CV średnio około 30 sekund. Z doświadczenia wiem, że właściciele gabinetów stomatologicznych doskonale wiedzą kogo szukają do swojego zespołu. Im również często wystarcza kilkudziesięciosekundowa analiza CV, by zainteresować się danym kandydatem lub kandydatką na stanowisko asystentki czy higienistki. Szukając pracy, warto więc poświęcić czas na przygotowanie profesjonalnego CV, które pomoże Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie i wyróżnić się na tle konkurencji.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

1. Znajdź gotowy lub stwórz samodzielnie własny szablon CV, nadaj mu wyjątkowości i spraw by subtelnie wyróżniał się spośród stosu popularnych szablonów dostępnych w internecie. Niech Twoje CV będzie spersonalizowane i w każdym stopniu “Twoje”. Szablon powinien być przejrzysty i uporządkowany. Nie powinno być w nim miejsca na pisanie prozą o swoich osiągnięciach.

 2. Zastanów się jakie informacje na Twój temat są naprawdę ważne i potrzebne dla przyszłego pracodawcy. Pomyśl, czego Ty sama chciałabyś się dowiedzieć o osobie ubiegającej się o pracę na stanowisku higienistki, gdyby jedynym Twoim źródłem informacji było przesłane przez nią CV.

3.. Zamieść w górnej części CV swoje formalne zdjęcie – czyli zdjęcie portretowe, dobrze wykadrowane i w wysokiej rozdzielczości, na którym będziesz prezentować się profesjonalnie i schludnie. Nie ma wymogów co do tego, po której stronie powinno się ono znajdować, chociaż częściej zamieszczane jest po stronie prawej. Najważniejsze, by zdjęcie dobrze wyglądało razem z treścią – dzięki jego zamieszczeniu możemy stworzyć profesjonalny wizerunek i sprawić, że zostaniemy lepiej zapamiętani przez osobę rekrutującą.
* W niektórych krajach zamieszczenie zdjęcia w CV nie jest mile widziane. Zorientuj się w tej kwestii aplikując o pracę poza granicami naszego kraju.   

3. Wyróżnij swoje dane kontaktowe – ułatw pracodawcy szybkie skontaktowanie się z Tobą:
imię i nazwisko (warto wyróżnić je nieco większą czcionką),
numer telefonu (osobisty), zadbaj o profesjonalne powitanie poczty głosowej i wyłącz “muzykę na czekanie” – nigdy nie wiadomo jaki gust muzyczny ma nasz przyszły pracodawca,
adres e-mail – (najlepiej: imię.nazwisko@domena.pl, czyli e-mail składający się z Twojego imienia i nazwiska oraz z neutralnej domeny, np. gmail, interia, wp).

4. Zbędne szczegóły mogą odwrócić uwagę od tego co istotne i niepotrzebnie zajmą cenne miejsce w twoim CV.
Do takich informacji moim zdaniem w CV higienistki należą:
data urodzenia (dla pracodawcy jest to zbędna informacja i spokojnie można pominąć ten element w swoim cv. Jeżeli pracodawcy zależy na tym, żeby zatrudnić osobę w konkretnym przedziale wiekowym, spokojnie dotrze do tych informacji na podstawie danych z rubryki “wykształcenie” i “doświadczenie”,
miejsce urodzenia,
nazwisko panieńskie,
obywatelstwo,
stan cywilny,
adres.

5. Wykształcenie i doświadczenie:
w tym miejscu możesz opisać obecne i wcześniejsze miejsca pracy, a także odbyte praktyki i staże związane pośrednio lub bezpośrednio ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Opisz je chronologicznie, zaczynając od najbardziej aktualnego do najstarszego.
Opisując wykształcenie i doświadczenie uwzględnij datę rozpoczęcia i zakończenia zatrudnienia w danym miejscu (miesiąc i rok), nazwę pracodawcystanowisko zajmowane przez ciebie w danej firmie oraz zakres obowiązków (jeśli jest ich dużo, skup się na kilku najistotniejszych).


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart