DLACZEGO HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA?

Pomyślałam, że fajnie byłoby zacząć od tego jak to się wszystko zaczęło (dlaczego wybrałam ten zawód) i sięgając pamięcią kilka lat wstecz uświadomiłam sobie, że… to nie ja go wybrałam.

Nie interesowałam się stomatologią od zawsze… zawód higienistki nie był moim dziecięcym marzeniem. Jedyne co interesowało mnie za dziecka z tematyki stomatologicznej to to, czy będzie bolało:) Nigdy nawet nie przeszło mi przez myśl, że mogłabym pracować w gabinecie.

Ale wiecie, czasem jest tak, że przyjaźnicie się z kimś całe wieki, chodzicie razem do podstawówki, nie rozstajecie się w liceum, zdajecie maturę z tych samych przedmiotów i w końcu razem idziecie na te same studia. Czasem jest też tak, że dalszą drogę narzucają wam rodzice…W obu przypadkach wybór nie jest ani samodzielny ani do końca świadomy, co i mnie się tyczyło.

Pilnie szukałam pracy… a, że ambicja nie pozwalała mi stać przy zmywaku albo na kasie w mięsnym, i zawsze ciągnęło mnie do zawodów medycznych… z nieba spadło mi ogłoszenie „szukam osoby do pracy w gabinecie stomatologicznym„. Nic nie wiedziałam. Nic nie umiałam.
Zadzwoniłam, kazali przyjść. Powiedzieli, że docelowo potrzebują higienistki, ale na początek zacznę od asystowania no i rzecz jasna będę musiała zapisać się do szkoły.

Wciągnęło mnie i tak kilka miesięcy później rozpoczęłam dwuletnią naukę. Pewnie gdyby nie ówczesna potrzeba znalezienia pracy, jak większość społeczeństwa nadal myślałabym, że higienistka to synonim słowa asystentka albo pomoc dentystyczna…:) Zaczęło się na prawdę niepozornie… można by rzec, że praca znalazła mnie sama i w dodatku okazała się strzałem w dziesiątkę!  

A jak zaczęło się u was?  Jestem bardzo ciekawa waszych historii! Piszcie w komentarzach:)

*źródło grafiki: pinterest.com