Niesamowicie pomocna jest druga para rąk, która na bieżąco oznaczy wskaźniki w karcie pacjenta, przytrzyma lusterka wewnątrzustne podczas robienia zdjęć, odłoży ssak i uzupełni wodę w kubku, podczas gdy my będziemy dosypywać piasek do piaskarki lub zmieniać końcówkę do skalera, ale przecież dobrze wiemy, że obecność asysty przy higienizacji nie jest na porządku dziennym. Niedawno zostałam zapytana o to, jak radzę sobie w samodzielnej pracy z pacjentem, bez asysty.

Praca higienistki w pojedynkę wymaga dobrej organizacji (i pewnie zajmuje nieco więcej czasu niż praca z asystą), ale uważam, że dobrze sobie z tym radzę. Obawiam się nawet, że rozpoczęcie pracy z asystą mogłoby mi na początku sprawiać pewną trudność. W końcu sama najlepiej wiem, w którą stronę za moment skieruję dyszę piaskarki, a z drugą dłonią, trzymającą ssak, porozumiewam się błyskawicznie i bez słów ;).

Nie mam dziesięciu lat doświadczenia* ani tajemnej wiedzy, chronionej przed higienistkami całego świata, ale w odpowiedzi na liczne pytania i prośby z tym związane, postaram się pisać nieco o rzeczach ułatwiających mi pracę z pacjentem lub o produktach, które u mnie się sprawdzają.

Dziś chcę zwrócić Waszą uwagę na OptraGate. Używam go regularnie przy higienizacji i jestem nim szczerze zachwycona. Uważam, że dzięki niemu znacząco zwiększył się komfort mojej pracy, ale przede wszystkim, jak wynika z opinii moich pacjentów, piaskowanie z taką osłoną na ustach, jest o wiele przyjemniejsze, padają nawet określenia “przyjemne”:)

OptraGate, równomiernie rozwiera usta i pięknie odsłania pole zabiegowe. Nie musimy mocno rozwierać ust pacjenta lusterkiem czy ssakiem i co najważniejsze jest to świetna forma osłony dla ust przed rozpylającym się piachem. 

ISTOTNE INFORMACJE NA TEMAT PRODUKTU
– dostępny jest w różnych rozmiarach: Regular, Small, Junior,
– nie zawiera lateksu,
– jest jednorazowy.

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE W PRACY HIGIENISTKI
– podczas higienizacji,
– lakowania,
– fluoryzacji,
– wybielania,
– leczenia metodą infiltracji próchnicy (ICON)
– przy pobieraniu wycisków,
– wykonywanie fotografii cyfrowych.

JAK PRACOWAĆ Z OPTRAGATE? MOJE WSKAZÓWKI:
1. Przed każdorazowym założeniem OptraGate posmaruj usta pacjenta wazeliną lub balsamem.
2. Zależy mi na tym, by pacjent czuł się podczas wizyty komfortowo i żeby wiedział, czego może się podczas poszczególnych etapów higienizacji spodziewać.  Z tego właśnie powodu zawsze uprzedzam pacjenta o zamiarze założenia OptraGate. Tłumaczę, dlaczego będę to robić, jakie odniesie z tego tytułu korzyści (ochrona ust przed piaskiem, brak konieczności rozwierania ust lusterkiem, mniejsze zmęczenie związane z długotrwałym otwieraniem ust). Podkreślam też, że można go w każdej chwili szybko zdjąć, dzięki temu pacjent nie obawia się, że nie będzie mógł przepłukać ust w trakcie piaskowania.  Warto też dać pacjentowi OptraGate do ręki, zanim założymy go na usta. Sprawdza się to zwłaszcza u dzieci i dorosłych, którzy nigdy wcześniej nie mieli z nim do czynienia, by mogli przekonać się, że jest on miękki i elastyczny.
3. Czasem podczas jednej wizyty pacjenta trzeba założyć i zdjąć OptraGate kilka razy. Warto wówczas przepłukać go pod bieżącą wodą przed ponownym założeniem, by pozbyć się przylepionego piasku i śliny pacjenta.

Przykładowy film pokazujący sposób zakładania OptraGate.

Dajcie znać czy pracujecie z rozwieraczem OptraGate, kiedy najczęściej go używacie i co myślą o nim Wasi pacjenci:)

*Jeśli chodzi o doświadczenie, uważam, że w naszym zawodzie powinno się je mierzyć ilością przyjętych pacjentów i jakością/skutecznością naszych usług, a nie czasem spędzonym w gabinecie. Zgadzacie się z tym? 🙂

  FACEBOOK           INSTAGRAM

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart