PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE DLA HIGIENISTEK STOMATOLOGICZNYCH

W tej serii wpisów chcę dzielić się z Wami informacjami na temat książek, które uważam za warte przeczytania. Nie będą to wyłącznie książki stomatologiczne, ale także te, które mogą pomóc w naszym ogólnym rozwoju. 
 
Dzisiaj przychodzę do Was z trzema propozycjami. Pierwsze dwie lektury są autorstwa Pani Magdaleny Szumskiej – wykładowcy, doradcy i eksperta z zakresu zarządzania gabinetem. Trzecia książka to praca zbiorowa pięciu higienistek oraz higienisty, wydana przez Elamed Media Group. 
 
1. „Podręcznik komunikacji w gabinecie dentystycznym. Podstawy dla asystentek, higienistek i recepcjonistek.”
Ta książka uświadamia,  jak ważna jest komunikacja interpersonalna i umiejętność posługiwania się nią. Otwiera oczy na blokujące nas przekonania o sobie i pozwala spojrzeć z innej perspektywy na wszystko, co robimy. Dzięki niej zaczęłam interesować się aktywnym słuchaniem, budowaniem pozytywnego pierwszego wrażenia i rozwojem osobistym.
 
 
 
 
2. „Samodzielna praca z pacjentem. Podręcznik dla asystentki lekarza”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jest to dobra pozycja dla higienistek, które dopiero zaczynają samodzielną pracę z pacjentem lub chcą podnieść jakość swoich usług poprzez poszerzenie wiedzy o psychologii komunikacji, o tym, jak myślą pacjenci i jak sobie radzić z trudnymi przypadkami.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. „Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jako, że jestem higienistką, tytuł tej pozycji nie zachęcił mnie po jej sięgnięcie. Byłam przekonana, że jest to książka z zakresu asystowania. Zmieniło się to podczas I Zjazdu dla higienistek w Poznaniu, gdzie mogłam tę książkę obejrzeć na żywo. Przeczytałam spis treści i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że vademecum porusza tematy typowe dla nasze grupy zawodowej. Autorzy omawiają profesjonalne zabiegi higienizacyjne oraz profilaktykę w grupach docelowych takich jak pacjenci ortodontyczni, implantologiczni, dzieci, kobiety ciężarne, osoby starsze oraz pacjenci obciążeni chorobami zakaźnymi. Dodatkowo każdy dział zawiera zdjęcia wysokiej jakości, co sprawia, że treść staje się bardzo przejrzysta i zrozumiała dla czytelnika.